- Články o magnetoterapii -

_____________________________________________________________________________

Když zmizí bolest, je opět důvod k úsměvu


Nízkofrekvenční pulsní magnetoterapie (NPM) umí mnohem víc, než jsme předpokládali. Aby tato metoda mohla ukázat své možnosti, potřebuje ke svému působení dostatek času. Na našem specializovaném pracovišti se zaměřujeme především na bolesti a špatnou hybnost zad, kyčlí, kolen, ramen. Klienti absolvují nadstandardní cyklus, jehož délka se řídí podle závažnosti poškození pohybového aparátu, případně jiného problému. Aplikace probíhá na ambulanci nebo doma se zapůjčeným či zakoupeným aplikačním přístrojem. Lze přepokládat, že chronické problémy zrály do bolestivého stavu několik let, mnohdy několik desítek let a proto je logické, že je nelze vyřešit za pouhé minuty.

ZÁKLAD ÚSPĚCHU JE MOŽNOST DLOUHODOBĚ APLIKOVAT

Pojišťovny vzhledem k omezené kapacitě rehabilitačních pracovišť a vysokému počtu nemocných hradí pouze několik 2éaž 30 minutových aplikací. Proti desítkám let zhoršování stavu postaví v nerovném boji pouhých 10x30 minut tj. 5 hodin, kdy tělu vytvoří prostředí ve kterém je schopno začít „opravovat“ poškozené tkáně. Tento krátký čas může pomoci k částečné úlevě, ale neumožní dojít k podstatné regeneraci. Magnetoterapie totiž ovlivňuje nejzákladnější biochemické děje probíhající v našem těle každou sekundu našeho života. Zlepší průchodnost cév, vazbu kyslíku, přesun a zpracování živin a odchod škodlivin. Pokud tkáně opakovaně pročišťujeme a vyživujeme, může nám to přinést velkou úlevu. Myslíme-li zájem o eliminaci svých problémů vážně, je potřebné vytvářet podmínky vedoucí k regeneraci a ústupu bolestí alespoň na několik týdnů či měsíců. Magnetoterapii je možné využívat celé roky jako dlouhodobou pomoc.

NPM NAPLŇUJE NADĚJE NEMOCNÝCH BEZ VEDLEJŠÍCH ÚČINKŮ

Řadě klientům, kteří dle našeho doporučení ovlivňovali několik týdnů karpální tunely pomohla dlouhodobá aplikace NPM bez operace vrátit jemnou motoriku ruky. Zmrzlá ramena, mnohdy několik let medikamentózně léčená bez většího efektu, se podařilo přivést díky NPM k plné hybnosti.
Největším překvapením pro nás byl klient, který žil 10 let s jednou ledvinou a po celou dobu měl výrazně zvýšené hodnoty kreatininu což ukazuje, že osamocená ledvina nestíhá čistit. Po prvním roce pravidelného používání magnetoterapie se přiblížil k normě a po třech letech se dostal do normálních hodnot. Jeho ledvina se zregenerovala natolik, že z velké části převzala práci za ztracenou ledvinu. Stejně důležitá možnost je dlouhodobého využívání magnetoterapie u poruch prokrvení, zejména u artróz, diabetických nohou, u vysokého tlaku, u revmatických onemocnění (artritidy, m. Bechtěreva), u zánětů šlach, tenisových loktů, hojení úrazů, popálenin, proleženin, otoků a křečí.

Libuše Černá
specializovaná magnetoterapie STIMPRO

_____________________________________________________________________________

- zpět na hlavní stránku rubriky: Články o magnetoterapii -


Magnetoterapeutické přístroje Renaissance používají: