- Účastníci projektu Renaissance - rodiny s postiženými dětmi -


Doleželovi

Datum podání žádosti: listopad 2010

Dobrý den,

jmenuji se Martina Doležalová a se svým manželem Petrem Doležalem vychováváme dvě úžasné holčičky Aničku a Lucinku.Tuto žádost o pomoc píši z důvodu zdravotního stavu naší dcery Aničky. Nikdy nás nenapadlo, že budeme rodiči handicapovaného dítěte, ale stalo se tomu a my se s tímto osudem musíme smířit a s úctou ho přijmout. Anička má začarované nožičky.... Má formu dětské mozkové obrny - spastickou diparézu s pravostranou akcentací, která jí bohužel omezuje v běžném dětském bezstarostném životě. Narodila se společně se svou sestřičkou v 28.t.t., což sebou přineslo nesčetné komplikace u obou holčiček. K ukončení těhotenství muselo dojít z důvodu vážných komplikací její sestřičky Lucinky.

Holčičky byly opravdu maličké Anička měla 1230g a Lucinka 800g. Toto období pro nás bylo velmi náročné, ale naše holčičky nám dokázaly, že v životě se nemá nic vzdávat. Ukázaly nám svou velkou sílu a chuť žít. V té době jsme si ani neuvědomovali, jak nám jejich uspíšený příchod na svět kompletně změní život. U Aničky se bohužel vyskytly následky, ale i přes to je spokojená holčička. Uvědomujeme si, že její diagnóza je trvalá, ale boj o spokojenější život naší dcerky nevzdáváme.

Především cvičíme 2x-3x denně Vojtův princip a Bobatha, Kabatovu metodu, relaxační masáže, reflexní body. Dále jsme do její rehabilitace zařadili i příjemné činnosti. Anička jezdí dvakrát v týdnu na hipoterapii a jednou týdně navštěvuje speciální kurz plavání. Jednou za rok podstupuje léčebný pobyt v Jánských Lázních (cca. šest týdnů). V rámci tohoto pobytu je u ní aplikována i léčba magnetoterapií, kterou jí v běžném životě nemohu dopřát.

Nyní jsou Aničce tři roky a sedm měsíců. Dopracovali jsme se k chůzi za ruce, nestabilnímu sedu a samostatnému stoji v délce cca 20 vteřin. Jsem za to ráda, protože vím, kolik námahy a slziček jí to stálo. Chvilky které jiné děti v jejím věku tráví bezstarostným hraním.

Pokud uznáte za vhodné nám pomoci v rámci Vašeho projektu Renaissance, tak by jsme byli opravdu velmi vděční.


Se srdečným pozdravem!

Martina, Petr, Anička a Lucinka Doležalovi


foto 01

foto 02

foto 03


Výsledek žádosti

V pátek 10. 12. 2010 proběhlo předání přístroje LETTINO a aplikátoru CAVO pro Martina, Petra, Aničku a Lucinku Doležalových. Předání proběhlo ve společnosti P.F.art spol. s.r.o. Za projekt se účastnila vedoucí projektu Renaissance Mgr. Zuzana Lužná. Za společnost Prodej ložisek s.r.o. předala přístroj paní Hana Stupková.


Sponzor:

Prodej ložisek, s.r.o.


Fotky z předání:

předání - foto 01

předání - foto 02

předání - foto 03


Děkovný dopis sponzorům

Děkovný dopis sponzorům


Zkušenost s magnetoterapií v domácí léčbě:

předání - foto 04

Vážená paní Mgr. Resslerová,

ještě jednou Vám chci poděkovat za magnetoterapeutický přístroj pro domácí použití, který jsme získali v rámci Vašeho projektu Renaissance. Využíváme ho ke zlepšení zdravotního stavu naší dcery Aničky, která vlivem předčasného porodu a následných vážných komplikací trpí spastickou formou dětské mozkové obrny. Za dobu používání tohoto přístroje shledáváme zmírnění spasticity svalů, což napomáhá k lepším výsledkům rehabilitace vojtovým principem a jinými metodami. Dále jsme zaznamenali zvýšení imunity.
Anička začala chodit za pomoci rehabilitačního chodítka a přála by jsem Vám vidět ty její šťastná očička z nového pocitu samostatnosti, protože si jsem jistá, že i díky Vám jsme opět postoupili o krůček dále k našemu cíli. Moc a moc děkujeme!!!!

Doležalovi


- zpět na výběr vyřízených žádostí -


Magnetoterapeutické přístroje Renaissance používají: