- Kladně vyřízené žádosti: Účastníci projektu Renaissance - rodiny s postiženými dětmi -


Havelkovi

Datum podání žádosti: říjen 2010

Dobrý den,
využívám nabídku, které se mi od Vás dostalo a obracím se na Vás s prosbou na pořízení magnetoterapeutického přístroje.

V roce 2002 se nám narodila dcera Magda. V šesti měsících se u ní projevila anafylaktická potravinová alergie na bílkovinu kravského mléka. Při alergologickém vyšetření byla těžká celoživotní potravinová alergie rozšířena i o vaječný bílek. Z jejího jídelníčku musely být odstraněny veškeré mléčné výrobky a vejce (i v malém množství). Tento stav trvá doposud. Bohužel se dále v průběhu prvního roku života se postupně rozvinula DMO, která patrně souvisí s mým krvácením během těhotenství. Pravděpodobně jí krvácením do mozku při intrauteriním vývoji vznikla arachnoidální cysta v pravém temporálním laloku s následnou manifestací levostranné hemiparezy. Dále ji byla zjištěna atrofie krční míchy. V předškolním věku u ní byl diagnostikován ADHD syndrom s poruchou aktivity a pozornosti s nerovnoměrným rozložením intelektu. V současné době navštěvuje 2. třídu speciální ZŠ v ÚSP Kociánka Brno s programem intenzivní rehabilitace.

V roce 2008 se nám narodil syn Hugo. Z počátku jeho vývoj probíhal bezproblémově. V roce a půl se u něho začaly projevovat dechové potíže, které vyústili v současnou diagnózu bronchiálního astma jako součást dermorespiračního syndromu. K tomu se přidružily problémy s řečí. Syn nežvatlal a vydával pouze zvuky různé intenzity. Ve dvou a půl letech syn ovládá pouze několik zvuků a jedinou slabiku ne. Komunikace s okolím probíhá pomocí zjednodušených znaků ze znakové řeči. Je vyjádřeno podezření na těžkou formu vývojové dysfázie. S magnetoterapií jsme se už dříve setkali při opakovaných ozdravných pobytech v Jánských lázních. Jsem Vám vděčná za jakoukoliv pomoc.

Jana Havelková


foto 01

foto 02


Výsledek žádosti

Dne 16.12. 2010 proběhlo ve společnosti P.F. art předání přístroje LETTINO a aplikátoru CAVO rodině Havelkových. Za projekt se účastnila Mgr. Zuzana Resslerová, vedoucí projektu Renaissance.


Sponzor:

Pavel Hamrla, BrnoFotky z předání:

předání - foto 03 předání - foto 04

předání - foto 05

předání - foto 06

předání - foto 07

předání - foto 08 předání - foto 09

předání - foto 10

předání - foto 11

předání - foto 12 předání - foto 13


Videa:

Vyjádření k domácímu použití:
- zpět na výběr vyřízených žádostí -


Magnetoterapeutické přístroje Renaissance používají: