- Kladně vyřízené žádosti: Účastníci projektu Renaissance - rodiny s postiženými dětmi -


Adélka a maminka Lenka Kusá

Datum podání žádosti: říjen 2011

Dobrý den,
naše dcerka Adélka se nám narodila zcela nečekaně ve 26. týdnu těhotenství, a přestože jsme jako rodiče dělali víc než maximum, máme doma bezva dcerku, která je „jiná“ než děti v termínu narozené.
Po svém narození strávila 3 a půl měsíce v porodnici, kde nejprve bojovala o život, pak o záchranu zraku, a když konečně nabrala ze svých porodních 830 g na 2000 g, spěchali jsme domů v naději, že od teď už bude vše tak, jak má být. Nebylo. Cvičily jsme Vojtovu metodu, dělali, co jsme mohli, ale postupně se začali objevovat jednotlivé problémy. Adélka má kromě trvalého poškození zraku (-17 dioptrií, ale vidí!) centrální hypotonii, silný syndrom ADHD – hyperaktivita, chybí nám řeč, jsme v pásmu lehké mentální retardace. V současné době je Adě 5,5 roku, chodí ráda do školky pro zrakově postižené a my doma ji máme všichni moc rádi. Kromě nás rodičů, babiček a dědečků taky její 2 sestřičky Terezka (9,5) a Dorotka (2,5). Všichni jí moc přejeme, aby to, co jí bylo dáno, dokázala využít ne na 100%, ale na minimálně 150%, našla v životě uplatnění a byla šťastná.
Magnetoterapii jsme měli možnost vyzkoušet při rehabilitačních pobytech v Boskovicích a myslím, že nám vážně pomáhá. Zatím můžu při krátkodobém používání posoudit jen její pozitivní působení na pohyb, doufám i v pozitivní účinek na mentální oblast při dlouhodobém používání.
Předem děkujeme za pomoc nejen Vám, ale i případným sponzorům.

Za Adélku Kusou maminka Lenka Kusá


foto 01

foto 02

foto 03

foto 04


Výsledek žádosti

V listopadu 2013 byl předán magnetoterapeutický léčebný přístroj Renaissance pro Adelku Kusou její mamince Lence Kusé.
Za projekt Renaissance se předání přístroje zúčastnila Jana Boháčková.

Sponzoři:

MORAVOSTAV Brno, a. s. stavební společnost VINAŘSTVÍ BALOUN SLUTO s.r.o. - vedení účetnictví

MORAVOSTAV Brno, a. s. stavební společnost • VINAŘSTVÍ BALOUN • SLUTO s.r.o. - vedení účetnictví


Fotografie z předání

foto 01 foto 02

foto 03

foto 04


- zpět na výběr vyřízených žádostí -Magnetoterapeutické přístroje Renaissance používají: