- Kladně vyřízené žádosti: Účastníci projektu Renaissance - rodiny s postiženými dětmi -


Nikolka Pejřimovská

Datum podání žádosti: prosinec 2010

Dobrý den,

jmenuji se Nikolka Pejřimovská a narodila jsem se 6.3. 2008 ve Fakultní nemocnici Plzeň.


Jak to všechno začalo,

v 7. měsíci těhotenství mamince na ultrazvuku řekli,že mám zvětšené mozkové komory-hydrocephalus a pro nahromaděný mozkomíšní mok došlo k nedostatečnému vývoji mozku. Po porodu mi udělali sono hlavičky a zjistili,že má diagnóza je holoprosencephalia a vrozené vady corpus callosum. Od propuštění z porodnice do současnosti chodím na rehabilitace a cvičím 3x denně Vojtovu metodu a Bobatha. Na jaře jsem vyzkoušela i hypoterapii.

Přestože jsou mi 2 roky a 9 měsíců, měřím 91cm a vážím 13 kg, stále nesedím a ani se neplazím.

Ještě mi přibyly další diagnózy idiopat. epilepsie (bez záchvatů), DMO-spastická kvadrupareza více vpravo, atrofie zrakového nervu bilat.

Letos jsem byla na pobytu v Jánských lázních, kde jsem mohla vyzkoušet i magnetoterapii. Moc se mi líbila, nebolí a mohu u toho i spinkat. Bohužel mi ji ale mamka s taťkou nemohou pořídit domů.

Vím,že je určitě mnoho dětiček,které Vás žádají o zařazení do Vašeho projektu Renaissance,ale pokud byste vybrali právě mě,tak bych byla moc šťastná holčička a mohla svým rodičům dělat ještě větší radost.

S pozdravem

Nikolka Pejřimovská


foto 01

foto 02

foto 03

foto 04

foto 05

foto 06


Více informací o Nikolce na stránkách www.nikolkysvet.websnadno.cz


Výsledek žádosti

Dne 6.10. 2011 proběhlo ve společnosti P.F. art předání přístroje LETTINO a aplikátoru CAVO rodině Pejřimovských. Za projekt se účastnila Mgr. Zuzana Resslerová, vedoucí projektu Renaissance a Jana Boháčková, regionální vedoucí projektu Renaissance. Přístroj přebírali rodiče malé Nikolky.


Sponzoři:

STAPO MORAVA a.s. Josef MICHL MOTORSPORT Kožina - truhlářství s.r.o.

TENST s.r.o. CEDEON


předání - foto 01 předání - foto 02

předání - foto 03 předání - foto 04

předání - foto 05

předání - foto 06

Děkovný dopis

Vážená paní Mgr. Resslerová,
když se nám narodila Nikolka, měli jsme velkou radost a zároveň jsme cítili kvůli jejímu osudu bolest, kterou vystřídal pocit odpovědnosti za její budoucí rozvoj.
Každý rodič takového dítěte ví, jak mu pomoc lidí, kterým není osud těchto dětí lhostejný, pomůže fyzicky a také psychicky. S pomocí Vašeho magnetoterapeutického přístroje budeme v našem úsilí zase o krok dále. Úsměv Nikolky a každý sebemenší pokrok v jejím pohybovém rozvoji je pro nás obrovským povzbuzením.
Vaše pomoc nás proto velmi dojala a chceme Vám za ni od srdce poděkovat.

Jana, Nikolka a Michal Pejřimovských


Děkovný dopis sponzorům

Děkovný dopis sponzorům


Zkušenost s magnetoterapií:

Dobrý den,
magnet používáme na Nikolku 4x týdně. Vzhledem k jejímu velkému zdr. postižení, nemůžeme bohužel očkávat velké zázraky ohledně pohybového zlepšení, ale na druhou stranu můžeme říct, že její zdr. stav se nezhoršuje, jako u dětí se podobným postižením. Což je pro nás momentálně to nejdůležitější.

Proto jsme za to velice rádi, že magnet od Vás máme a nemusíme nikam dojíždět na rehabilitaci tohoto druhu.

Hezký den.

J+N+K+M Pejřimovských :)


- zpět na výběr vyřízených žádostí -


Magnetoterapeutické přístroje Renaissance používají: