- Účastníci projektu Renaissance - rodiny s postiženými dětmi -


Jelena Vlková pro svého malého syna

Datum podání žádosti: říjen 2014

Dobrý den, ráda bych se zapojila do projektu Renaissance.
Mám doma v korigovaném věku 1 roku chlapečka, který trpí DMO v těžším stádiu.
Již přes rok cvičíme Vojtovu metodu 4x denně a po ročním úsilí se okolo 19.8. začal otáčet na bříško...
Fyzioterapeutka mi řekla, že Tomášek bude snad sedět, proto bych ráda zkusila vše co mám k dispozici.

Tomášek se narodil díky umělému oplodnění, které jsem financovala ze svých zdrojů a jelikož jsem manželovi pomohla svou finanční rezervou z dluhů, v tuto chvíli nemám k dispozici žádné finanční prostředky ze kterých bych mohla uhradit daný přístroj. Navíc jsem v rozvodovém řízení a finance na malého mi přicházejí opravdu hodně sporadicky – tatínek se o něj nezajímá.

Malý se narodil o celé 3 mesice dřív díky opravdu velkému stresu, který zapříčil exmanžel a jelikož jsem na malého od jeho narození sama, hledám jakoukoliv možnost jak mu pomoci.

O magnetoterapii jsem se dozvěděla úplnou náhodou z článku, který mi přeposlal můj táta aby mi také trochu pomohl a zaujala mě svou "jednoduchostí" a pozitivními výsledky.

Po krátkém zjišťování mi několik lékařů a fizioterapeutů nezávisle na sobě řeklo, že magnetoterapie by malému hodně pomohla, zcela jistě by mu povolila stasticita a tím by měl možnost se výrazně vylepšit I motoricky...

Věřte, že pokud bych měla jen malou možnost získat finanční částku pro zajištění přístroje, obstarám ji ihned, nicméně jak už jsem výše zmínila, s malým žiju sama a protože příjem je téměř stejný jako výdaje, ráda bych poprvé v životě využila možnost si tento přístroj zapůjčit a tím zkusit asi poslední možnost jak mu snad zlepšit zdravotní stav, protože je neuvěřitelně vnímavý a bystrý a mě jako mámu ničí pohled jak se nemůže hýbat tak jak by chtěl.

Jelena Vlková


foto 01


Výsledek žádosti:

Dne 25.11. 2014 byl předán paní Jeleně Vlkové a jejímu synovi sponzorský dar v podobě magnetoterapeutického přístroje Renaissance VIVA II s aplikátory LETTINO a CAVO.

Přístroj za projekt Renaissance předala Mgr. Zuzana Lužná.


Sponzor:

REVOS s.r.o.

REVOS s.r.o.


Děkovný dopis

Vážený pane Kubáte,
ráda bych Vám alespoň touto cestou chtěla poděkovat za pomoc pro chlapečka, který to opravdu potřebuje. Pán, se kterým jsem byla na začátku celé akce v kontaktu, mi řekl, že magnetoterapeutický přístroj stojí 20 000 Kč. Nicméně, když jsem přijala e-mail od paní Lužné z daného projektu, zjistila jsem, že se jeho cena pohybuje okolo 33 000 Kč. Tuto částku nejsem při svých současných finančních možnostech našetřit.
Jen něco málo o malém pacientovi. Tomášek se narodil o celé tři měsíce dříve a to 25. 5. 2013. Poprvé se otočil na bříško 19. 8. a teď se naučil alespoň pomalu plazit, přesto mu stále v pohybu zásadně brání ztuhlé svalstvo. Právě díky magnetoterapii by tento svalový tonus měl povolit a on by to mohl mít o hodně jednodušší.
Od jeho narození mi vadí, že nikdy nebude mít úplnou rodinu a je to pro mě o to horší, když vím, že je tady i šance na jeho hodně komplikovaný život, kdyby se celá terapie nepovedla. V tuto chvíli jsem díky Vám opět nabitá energií a odhodláním dál bojovat a udělat naprosté maximum, aby se můj syn postavil na nohy a mohl vést normální život.
Nevím, zda sám máte děti, ale z mých zkušeností je pro rodiče nejhorší bezmoc, když vidí jak se díte vleže snaží za každou cenu zvednout hlavičku, sednout si a ono to nejde.
Ještě jednou mnohokrát děkuji!

maminka
Jana Vlkováoriginál děkovného dopisu s fotografií


Fotky z předání

Předání magnetoterapeutického přístroje, Jelena Vlková (foto 01) Předání magnetoterapeutického přístroje, Jelena Vlková (foto 02) Předání magnetoterapeutického přístroje, Jelena Vlková (foto 03)


- zpět na výběr vyřízených žádostí -


Magnetoterapeutické přístroje Renaissance používají: