Kladně vyřízené žádosti: Účastníci projektu Renaissance - rodiny s postiženými dětmi


Jméno: Honza Jandera
Věk: 15 let
Datum podání žádosti: Září 2009Žádost (s fotografiemi)

Vážená paní Lužná,

nedávno jsem se díky jedné Vaší klientce a internetu dozvěděla o možnosti získání magnetoterapeutického kompletu do osobního užívání. Obracím se tedy na Vás s příběhem svého syna a se žádostí o pomoc.

Syn Honza má nyní 15 roků a od narození je postižen DMO a to kombinací formy diparetické a hemiparetické. Má tedy problémy s dolními končetinami a s levou rukou. Naštěstí je pravák.
Prakticky od předčasného narození, ještě v inkubátoru, začal s pravidelnou rehabilitací. Syna se postupně podařilo vertikalizovat, nicméně chodí o berlích pouze na krátké vzdálennosti, jinak se pohybuje na vozíku. Má za sebou 3 ortopedické operace. Poslední derotační osteotomie obou stehenních kostí byla nejnáročnější. Ještě stále probíhá proces hojení a rekonvalescence. Zdravotní postižení syna provází také zvýšený svalový spazmus na dolních končetinách. V důsledku vadného držení těla se u syna rozvinula skolioza, takže někdy trpí bolestmi zad.
Má také oční vadu tzv. retinopatií nedonošenců, která má za následek slabozrakost v kombinaci s tupozrakostí. Nosí brýle s 13 dioptriemi.
Intelektem je Honzík v pořádku. V současné době chodí do 9.třídy ZŠ v Brně, kde je integrován. Letos bude skládat přijímací zkoušky na střední školu obor administrativní pracovník. Jeho oblíbené předměty jsou především jazyky. Mezi jeho zájmy patří četba, hudba, PC.
V rámci rehabilitace začal Honza před 6 lety plavat s organizací Kontakt bB a nyní se snaží plavat závodně za tělesně postižené plavce.
S magnetoterapií má syn zkušenosti z rehabilitačního stacionáře, z rehabilitace po operacích i z lázní a vždy mu tato metoda napomohla k celkovému zlepšení stavu. Rádi bychom Vás tedy požádali o pomoc při získávání potřebných finančních prostředků na vhodně sestavený magnetoterapeutický komplet. Jsem samoživitelka dvou dětí a náklady na pořízení tohoto léčebného přístroje jsou pro mne příliš vysoké.
Děkuji za tuto možnost i za naději, že budeme úspěšní.

S pozdravem
Jana Janderová.

foto 01 foto 02

foto 03 foto 04

foto 05

foto 06


Výsledek žádosti

Předání proběhlo dne: 30. 10. 2009 ve společnosti P.F. Art spol. s. r. o.

foto 01

foto 02

foto 04

foto 03 foto 05

foto 06


Poděkování patří sponzorovi - firmě Qnet CZ s.r.o., přístroj SIECO zakoupil Ing. Branislav Moncmann.


Poděkování sponzorovi: Janderovi a fotky z používání přístroje

Dobrý den,
chtěla bych Vám za sebe, ale především jménem svého syna Jana Jandery, velmi poděkovat za Vaši volbu při rozhodování komu umožníte pořízení léčebného magnetoterapeutického kompletu. Uvědomuji si, že zvláště v této ekonomicky nejisté době, je věnovaná částka více než velkorysá.

Honzík má za sebou tři léčebné aplikace, takže na nějaké výsledky je ještě brzy. Nicméně procedura je celkově příjemná a cítí se po ní uvolněný a spíše ospalý. Je to tak prý v pořádku. Syn je po náročné operaci, je stále v rekonvalescenci a v podstatě se učí chodit. Domnívám se, že Vámi zakoupená pomůcka přispěje především ke zkvalitnění jeho chůze a ke zvýšení celkové mobility.

Ještě jednou tedy vřelé díky a dovolím si Vás průběžně informovat o postupující rehabilitaci.

Se srdečným pozdravem Jana a Jan Janderovi.

foto 01

foto 02

foto 03


Dopis 01 - zkušenost s magnetoterapií

Dobrý den,
rozhodla jsem se, že Vám vylíčím naše první postřehy z používání magnetoterapeutického kompletu.
Jakmile si někdo lehne na lůžko a je u toho náš pes, okamžitě se tomu dotyčnému usádlí na hrudi a lebedí si. Je to legrační, pokud budete chtít foto, zašlu. Říkám si, že co může být lepším důkazem o blahodárnosti magnetické energie než němá tvář. Kdyby to škodilo, pes by se zdaleka vyhnul.
Já jsem měla smůlu a nešťastnou náhodou jsem si narazila a asi i vykloubila malíček na levé ruce. Bolelo to jak čert, tak jsem začala léčbu pomocí Piego aplikátoru a programu P9. První den 3krát. Bolelo to pořád, ale já nevím jestli by to bez magnetu nebolelo víc. Do druhého dne prst i ruka otekly, tak jsem si to natřela speciální mastí po traumatech na vstřebávání otoků a opět využila 3krát Piego, ale program P8. Již po první aplikaci okamžitě došlo jednak k úlevě od bolesti a k viditelnému úbytku otoku. Pokračovala jsem tedy i následující dny. Zdá se mě, že magnetoterapeutická léčba podporuje vstřebávání léčebných mastí. Nyní je již ruka na pohled v pořádku, jen při neopatrném pohybu to zabolí. Říká se, že naraženiny bolí víc a déle než zlomeniny, tak jsem klidná.
Jinak Honza každý den ulehne na 25 minut na regenerační program. Zatím na něm nepozoruji nějaké změny, myslím, že je ještě brzy. Nicméně dnes máme za sebou kontrolu na ortopedii v Motole a paní asistentka byla spokojená. Tak uvidíme co řekne až ho uvidí příště.
Toto jsou tedy naše první zkušenosti, určitě se zase brzy ozvu. Zatím moc děkuji a přeji pěkný den.
Zdraví Janderovi.


Dopis 02 - zkušenost s magnetoterapií

Dobrý den,
magnety využíváme u Honzy většinou večer po cvičení na uvolnění a celkové zklidnění. Určitě se synův celkový mobilní stav zlepšil. Ujde větší vzdálennosti bez velkých problémů a má také lepší rovnováhu ve stoji. Magnety se staly součástí jeho celkové rehabilitace.
Já jsem využila jejich účinků při odstraňování bolestí v bederní oblasti.
Zjistila jsem, že v akutní fázi vhodné nejsou, ale později zase při rehabilitaci jsou bezvadné. Prakticky denně cvičím a večer, když mi to vyjde si dám magnety. Většinou před spaním a pak i dobře spím.
Děkujeme!

Jsme moc vděční. Hezký den. Janderovi.


Videa:

Zkušenosti rodiny z domácího využití magnetoterapie
Ukázka z domácí aplikaceVyjádření z natočeného videa:

Honza prodělal zhruba před dvěma lety velmi těžkou ortopedickou operaci právě na dolních končetinách, kdy mu zhruba v těchto místech přeřízli – když to řeknu laicky – stehenní kosti a nohy, které byly ve velké vnitřní rotaci - otočili a srovnali. Zde mu dali dlahy, šrouby a pak jsme čekali, až to vše sroste, na ten pooperační proces. To hojení trvalo zhruba půl roku. Tak kromě toho, že Honza rehabilitoval – hodně, hodně cvičil, tak jsme právě docházeli do bílého domu na magnetoterapii. Když jsem se dozvěděla, že je zde možnost získat od firmy Renaissance magnety do domácího použití, tak jsem neváhala a okamžitě jsem projevila zájem, protože nejenže se dají tyto magnety využít na hojení různých traumat, ale v případě Honzíka – uvolňují právě spasmy, které on má trvale. Postižení vychází z mozku, takže vlastně jakákoli námaha dolních končetin a hlavně při chůzi se ty spasmy stále vrací. Máme vyzkoušeno, že při správné rehabilitaci a následně s použitím magnetů jsou ty nohy opravdu volnější. Lépe se mu potom chodí. A to je pro nás to nejdůležitější. On se po té operaci začal stavět na nohy až zhruba až za toho půl roku, nejprve s berlami, s francouzskými holemi a učil se opravdu jako malé dítě od prvních krůčků. Mohu říct, že od té doby už je schopný a nejenže se pohybuje po místnosti - špatně, ale pohybuje, tak je schopný ujít po rovině třeba i padesát metrů. O čemž se nám před dvěma lety ani nesnilo. Domnívám se, že nám magnetoterapie opravdu pomohla. Jinak magnetoterapie využíváme de facto celá rodina, protože přítele bolí záda, maminku bolí záda, mně bolí záda. V neposlední řadě se magnety líbí i našemu psovi, který zvláště když byl malé štěňátko – tak neváhal se uvelebit Honzíkovi tady v této části usnul a spokojeně se oba léčili...


- zpět na výběr vyřízených žádostí -


Magnetoterapeutické přístroje Renaissance používají: