- Zkušenosti s magnetoterapií -

Rodiny s postiženými dětmi


Honza Jandera

Datum podání žádosti: Září 2009
Žádost kladně vyřízenaDopis 02 - zkušenost s magnetoterapií

Dobrý den,
magnety využíváme u Honzy většinou večer po cvičení na uvolnění a celkové zklidnění. Určitě se synův celkový mobilní stav zlepšil. Ujde větší vzdálennosti bez velkých problémů a má také lepší rovnováhu ve stoji. Magnety se staly součástí jeho celkové rehabilitace.
Já jsem využila jejich účinků při odstraňování bolestí v bederní oblasti.
Zjistila jsem, že v akutní fázi vhodné nejsou, ale později zase při rehabilitaci jsou bezvadné. Prakticky denně cvičím a večer, když mi to vyjde si dám magnety. Většinou před spaním a pak i dobře spím.
Děkujeme!

Jsme moc vděční. Hezký den. Janderovi.


Dopis 01 - zkušenost s magnetoterapií a fotky z domácí rehabilitace

Dobrý den,
rozhodla jsem se, že Vám vylíčím naše první postřehy z používání magnetoterapeutického kompletu.
Jakmile si někdo lehne na lůžko a je u toho náš pes, okamžitě se tomu dotyčnému usádlí na hrudi a lebedí si. Je to legrační, pokud budete chtít foto, zašlu. Říkám si, že co může být lepším důkazem o blahodárnosti magnetické energie než němá tvář. Kdyby to škodilo, pes by se zdaleka vyhnul.
Já jsem měla smůlu a nešťastnou náhodou jsem si narazila a asi i vykloubila malíček na levé ruce. Bolelo to jak čert, tak jsem začala léčbu pomocí Piego aplikátoru a programu P9. První den 3krát. Bolelo to pořád, ale já nevím jestli by to bez magnetu nebolelo víc. Do druhého dne prst i ruka otekly, tak jsem si to natřela speciální mastí po traumatech na vstřebávání otoků a opět využila 3krát Piego, ale program P8. Již po první aplikaci okamžitě došlo jednak k úlevě od bolesti a k viditelnému úbytku otoku. Pokračovala jsem tedy i následující dny. Zdá se mě, že magnetoterapeutická léčba podporuje vstřebávání léčebných mastí. Nyní je již ruka na pohled v pořádku, jen při neopatrném pohybu to zabolí. Říká se, že naraženiny bolí víc a déle než zlomeniny, tak jsem klidná.
Jinak Honza každý den ulehne na 25 minut na regenerační program. Zatím na něm nepozoruji nějaké změny, myslím, že je ještě brzy. Nicméně dnes máme za sebou kontrolu na ortopedii v Motole a paní asistentka byla spokojená. Tak uvidíme co řekne až ho uvidí příště.
Toto jsou tedy naše první zkušenosti, určitě se zase brzy ozvu. Zatím moc děkuji a přeji pěkný den.
Zdraví Janderovi.


Fotografie:

foto 01

foto 02

foto 03


Videa:

Zkušenosti rodiny z domácího využití magnetoterapie
Ukázka z domácí aplikaceVyjádření z natočeného videa:

Honza prodělal zhruba před dvěma lety velmi těžkou ortopedickou operaci právě na dolních končetinách, kdy mu zhruba v těchto místech přeřízli – když to řeknu laicky – stehenní kosti a nohy, které byly ve velké vnitřní rotaci - otočili a srovnali. Zde mu dali dlahy, šrouby a pak jsme čekali, až to vše sroste, na ten pooperační proces. To hojení trvalo zhruba půl roku. Tak kromě toho, že Honza rehabilitoval – hodně, hodně cvičil, tak jsme právě docházeli do bílého domu na magnetoterapii. Když jsem se dozvěděla, že je zde možnost získat od firmy Renaissance magnety do domácího použití, tak jsem neváhala a okamžitě jsem projevila zájem, protože nejenže se dají tyto magnety využít na hojení různých traumat, ale v případě Honzíka – uvolňují právě spasmy, které on má trvale. Postižení vychází z mozku, takže vlastně jakákoli námaha dolních končetin a hlavně při chůzi se ty spasmy stále vrací. Máme vyzkoušeno, že při správné rehabilitaci a následně s použitím magnetů jsou ty nohy opravdu volnější. Lépe se mu potom chodí. A to je pro nás to nejdůležitější. On se po té operaci začal stavět na nohy až zhruba až za toho půl roku, nejprve s berlami, s francouzskými holemi a učil se opravdu jako malé dítě od prvních krůčků. Mohu říct, že od té doby už je schopný a nejenže se pohybuje po místnosti - špatně, ale pohybuje, tak je schopný ujít po rovině třeba i padesát metrů. O čemž se nám před dvěma lety ani nesnilo. Domnívám se, že nám magnetoterapie opravdu pomohla. Jinak magnetoterapie využíváme de facto celá rodina, protože přítele bolí záda, maminku bolí záda, mně bolí záda. V neposlední řadě se magnety líbí i našemu psovi, který zvláště když byl malé štěňátko – tak neváhal se uvelebit Honzíkovi tady v této části usnul a spokojeně se oba léčili...


- zpět na výběr všech příspěvků -


Magnetoterapeutické přístroje Renaissance používají: