- Kladně vyřízené žádosti: Účastníci projektu Renaissance - rodiny s postiženými dětmi -


Jarmila Šiffnerová pro dceru

Datum podání žádosti: květen 2013

Dcera Daniela se narodila ve 32 týdne těhotenství jako jedna z dvojčat (druhé umřelo před porodem), porodní váha 2020g a 43cm, diagnóza DMO kvadruspastik s mentálním postižením. V průběhu let prodělala 2 operace dolních končetin a očí.
Z maličké dívenky vyrostla velká slečna, dnes je jí 22 let, momentálně navštěvuje SŠ prof. Z. Matějčka v Ostravě-Porubě, pohybuje se pomocí mechanického vozíku, ve škole používá chodítko a doma na kratičké vzdálenosti čtyřbodové berle.
Daniela je usměvavé děvče a je ráda v kolektivu, má ráda sport plave v SK Kontakt, hraje boccia, navštěvuje Múzickou školu kde zpívá, tančí na vozíčku.
I když se snažíme být aktivní, tělo vždy neposlouchá a s postupujícím věkěm má bolesti zad - skoliozu a křeče v dolních končetinách, je stále více spastická, mívá stavy kdy se neudrží u berlí a spadne i když pravidelně rehabilituje.
Jsem samoživitelka, ale snažím se dceři v mezích možností dopřát v životě vše co ji baví, chodíme spolu i do divadla a na koncerty, ale už se nám nedaří zdrav. stav lepšit, spíše naopak i mě jako mámu bolí záda a ruce, proto bych byla vděčná za pomoc, věřím že by magnetický přístroj při denním používání snížil spasticidu a ulevil od bolestí.

Jarmila Šiffnerová


foto 01

foto 02

foto 03

foto 04

foto 05

foto 06


Výsledek žádosti

V roce září 2014 proběhlo předání sponzorského daru v podobě magnetoterapeutického lékařského přístroje SIECCO na Střední škole prof. Zdeňka Matějčka v Ostravě.
Předání se účastnily maminka Jarmila Šiffnerová s dcerou Danielou. Za projekt Renaissance byla přítomná Jana Boháčková.


Sponzor:

Z-MODEL, spol. s r.o.

Z-MODEL, spol. s r.o.


Fotografie z předání

Předání magnetoterapeutického přístroje, Jarmila Šiffnerová s dcerou (foto 01) Předání magnetoterapeutického přístroje, Jarmila Šiffnerová s dcerou (foto 02)


- zpět na výběr vyřízených žádostí -


Magnetoterapeutické přístroje Renaissance používají: