- Kladně vyřízené žádosti: Účastníci projektu Renaissance - rodiny s postiženými dětmi -


Michaela Janoušková pro syna

Datum podání žádosti: duben 2015

Syn Ondřej se narodil jako zdravé dítě. Kolem 10. měsíce ale začal být opožděný a hypotonický. Po kolečku vyšetření zněla diagnóza - epilepsie a DMO.
Teď je Ondrovi 29 let, je na vozíku, má kvadruparézu, epilepsie je částečně kompenzovaná, je mentálně retardovaný.
Přes svůj hendikep je hodně vnímavý, rozumí, domlouvá se posunky, je společenský. V místnosti se pohybuje lezením po čtyřech a je relativně soběstačný. Protože jsem sama, chodím do práce a o Ondru je vzorně postaráno v týdenním stacionáři. Víkendy, svátky a prázdniny, kdy jsme spolu, podnikáme výlety, sportujeme, chodíme do divadel a na koncerty.
Jako dítě Ondra chodil veden za ruku, nyní má natolik zkrácené achilovky, že se na nohy vůbec nepostaví, tím pádem se mu hůře sedá na vozík, židli, WC, dostat ho do vany je čím dále větší problém.
Sebemenší zlepšení jeho fyzického stavu by bylo pro nás oba velkým přínosem a ulehčením.
Byli bychom proto moc rádi, kdyby nám díky projektu Renaissance bylo umožněno používat magnety často a hlavně v domácím prostředí.

Moc děkuji

Michaela Janoušková


foto 01 foto 02

foto 03

foto 04

foto 05


Výsledek žádosti

V květnu 2016 proběhlo předání magnetoterapeutického přístroje Renaissance rodině Janouškových v Café Práh ve Vaňkovce v Brně. Za projekt Renaissance přístroj předávala Jana Boháčková.


Fotografie z předání

Předání magnetoterapeutického přístroje, rodina Janoškových (foto 01) Předání magnetoterapeutického přístroje, rodina Janoškových (foto 02)

Předání magnetoterapeutického přístroje, rodina Janoškových (foto 03)


- zpět na výběr vyřízených žádostí -


Magnetoterapeutické přístroje Renaissance používají: