- Kladně vyřízené žádosti: Účastníci projektu Renaissance - rodiny s postiženými dětmi -


Ráďa Holubář

Datum podání žádosti: červen 2018

Posíláme celý životopis našeho syna. Od narození až po současnost.

Spastická diparéza s lehkou mentální retardací + mikrocefalie.
Narozen po udržovaném těhotenství v termínu 10. 1. 1992. Nízká porodní hmotnost 2650g. Od narození zaostávání v motorickém vývoji. Od narození sledován na neurologii. Cvičení. Narozen s obrnou licního nervu. Posazoval se v 7 měsících. Chodit s obtížemi začal v 18 měsících. DMO diagnostikována ve 4 letech. Hyperaktivita, nesoustředěnost v MŠ. Přeřazen do speciální MŠ (tam byl šťastný).
1. třída ZŠ po problémech s učením přeřazen do Zvláštní (Speciální) školy.
Tam opět celé roky spokojený. Školu dokončil. V této době hodně po léčebnách, lázních z důvodu astma a ortopedických vad. V 10 letech zjištěna vrozená vývojová vada zad. Chodil na speciální plavání pro postižené děti a na dětské tábory s těmito dětmi. Po ukončení speciální školy nastoupil na obor cukrářské práce. Tam se dobře učil a ukončil s vyznamenáním. Po složitém vyjednávání ID i přes všechny početné diagnózy se mu ho podařilo zajistit, aby mohl i přes svá omezení pracovat (NE OPAK) v chráněné dílně a bydlet v chráněném bydlení. Takto potom pracoval a bydlel 5 let.
Po zrušení dílny a i bydliště se přestěhoval k nám a z naší pomocí si našel zaměstnání uklízeče v továrně. S námi bydlel 2 roky. Pak jsme mu našli v naší obci chráněné bydlení. Sdružení se jmenuje Domov bez zámku (pro postižené lidi). Stále chodí na neurologii, ortopedii a bere léky na labilní nervovou soustavu. Nyní začali potíže se zády a dolními končetinami. Objevila se parastézie a bolesti bederní páteře. V důsledku DMO mu klesá pánevní dno. Rádi bychom mu pořídili magnetoterapii, ale nemáme na to prostředky. S rostoucím věkem se budou jeho potíže stupňovat. Lékaři nevylučují, že ve vyšším věku nebude schopen chůze. Moc rádi bychom mu tímto pomohli, neboť si v důsledku svých onemocnění od malička zažil své.

Děkujeme, že se budete naší prosbou zabývat.

Za Ráďu jeho maminka Marcela a nevlastní táta Jindra Holubářovi


foto 01 foto 02

foto 03 foto 04

foto 05 foto 06


Výsledek žádosti

Předání proběhlo v Brně v červnu 2018 v restauraci "Café Práh" ve Vaňkovce. Za Projekt Renaissance se účastnila Jana Boháčková.


Sponzor

Prodej ložisek, s.r.o. Kv. Řezáč, s.r.o. AT Weldsteel s.r.o. Topografik, s.r.o.

Prodej ložisek, s.r.o.; Kv. Řezáč, s.r.o.; AT Weldsteel s.r.o.; Topografik, s.r.o.


Fotografie z předání

Předání magnetoterapeutického přístroje, Ráďa Holubář (foto 01)

Předání magnetoterapeutického přístroje, Ráďa Holubář (foto 02)


- zpět na výběr vyřízených žádostí -


Magnetoterapeutické přístroje Renaissance používají: