- Účastníci projektu Renaissance - rodiny s postiženými dětmi -


Šárka Plevová

Datum podání žádosti: červen 2016

Naše dcera, Šárka Plevová se narodila předčasně ve 29 týdnu (1,34 kg a 37 cm). Ihned po narození musela bojovat se zdravotními problémy (zánět plic - nemohla sama dýchat) po 6 týdnech v inkubátoru zjistili nález na mozku a převáželi ji do Brna. V Brně se nález zlepšil a nebyla nutná operace. Po dvou měsících, až nabyla na váze byla propuštěna domů. Další lékařská vyšetření zjistila Šárince cysty na ledvinách (nyní ledviny pracuji na 45% v budoucnu je možná transplantace) strabismus (operována ve Zlíně ve 4 letech) a těžká mozková dysfunkce spojená z hyperaktivitou.
Šárka začala chodit (po špičkách) ve čtyřech letech. V 6 letech začala navštěvovat speciální mateřskou školu. Postupně začínala říkat základní slova a volat na záchod (dosud byla na plenách). Ve školce se jí velice líbilo, ale bohužel v 8 letech musela nastoupit do základní školy i když jsme žádali o odklad. Protože se špatně adaptuje na nové prostředí, přestala mluvit a volat na záchod (pleny používáme stále). První rok ve škole často plakala. Pak si zvykla a teď ji navštěvuje ráda. S přibívajícím věkem roste i její hyperaktivita, po celý den spíše běhá než chodí. U každé činnosti vydrží jen pár minut. Minulý rok začali Šárce zkoušet magnetoterapi (1 krát týdně) a byli jsme strašně spokojení, protože se Šárka zklidnila. Letos jí to nedělají skoro vůbec, protože na školu přišlo hodně nových dětí a nemají na to kapacitu učitelů.
Proto se na vás obracíme z žádostí o magnetoterapeutický přístroj, abychom s ní mohli pracovat každý den a udělat vše, co by mohlo zlepšit její zdravotní stav.
Děkujeme.

Radim a Petra Plevovi


foto 01 foto 02


- zpět na seznam všech dopisů žadatelů -


Magnetoterapeutické přístroje Renaissance používají: