Kladně vyřízené žádosti: Účastníci projektu Renaissance - rodiny s postiženými dětmi


Jméno: Goldsmithovi
Datum podání žádosti: Září 2009Žádost (s fotografiemi)


Vážená paní Lužná,
zasílám vám životní příběh mých dvou dětí.

Moji synové navštěvují ústav Kociánka v Brně a zde jsem se dozvěděla o nabídce sponzorského daru - magnetoterapeutického přístroje Renaissance. I kdyby věc nedopadla kladně, chtěla bych poděkovat alespoň za možnost, kterou postiženým rodinám a dětem tímto nabízíte.

Z rizikového těhotenství se nám před sedmi lety narodil syn Ondřej. Porod byl předčasný v 6.měsíci těhotenství. Syn vážil 1050g a měřil 47cm. Měsíc za něj dýchal přístroj a dva měsíce byl v inkubátoru. Přesto měl velkou šanci být "normální" (statistiky hovoří o 70%-poměr věk plodu / váha). Bohužel v porodnici se nakazil purelentní meningitidou (hnisavý zánět mozkových blan).
Ta a předčasný porod vedly ke konečné diagnóze. Ataktická forma DMO. Těžká forma LMD na podkladě změn CNS s maximem v cerebellární oblasti (mozeček), komunikující hydrocephalus. Má hypotonii obličeje, zvýšenou salivaci a několik nepříjemných mimovolních pohybů - ataků.
Od tří let navštěvuje speciální MŠ v ÚSP Kociánka v Brně.Rozvíjí zde především komunikaci s důrazem na orofaciální rehabilitaci. Učí se komunikovat prostřednictvím obrázků. Chodí na hipoterapii, canisterapii, ergoterapii.

Ondra má problém s řečí, s koncentrací a celkovou snadnou odklonitelností pozornosti. Jeho hyperaktivita (měřeno ve spánkovém EEG) je pro nás teď největší nepřítel. Momentálně je z něj prvňáček v praktické šlole při ÚSP Kociánka. Po postupném zkoušení všech u nás dostupných nootropik (Encephabol sir., Piracetam AL tbl.) nám ošetřující lékař doporučil ponechat jej bez medikace.

Náš druhý syn, navzdory ubezpečení lékařů, že vše je v pořádku a nehrozí opakování, přišel na svět v sedmém měsíci těhotenství. Vážil 1450g a i on pobyl na JIP měsíc. Po roční intenzivní rehab. Vojtovou metodou se zdálo vše v relativním pořádku. Neurolog zaznamenal jen mírný tonus v pravé noze. Problém začal narůstat v době prvních krůčků. Dnes je Robinkovi tři a půl roku. Je velmi bystré a zvýdavé dítě.
S diag. diparetická DMO dolních končetin chodí do mateřské školky Kociánka. Paní Daňková byla tak laskavá a na dobu tří měsíců nám zapůjčila přístroj Renaissance. Výsledky mě velmi mile překvapily.

U Ondry jsem používala program regenerace 2x denně, 15-25min.
1. Ondrášek zvládl noční spánek bez plen. U hydrocefaliků velmi nepříjemná realita. Během druhého měsíce používání mag. pul. přístroje. (Předchozí 3-leté pokusy bez velkých úspěchů)
2. Okolí mě začalo upozorňovat: "Dneska je Ondra nějaký hodný? Viď?" Pozvolna jsem i já přicházela na to, že se celkově uklidňuje i projevy ataků nejsou tak nápadné a pro "okolí" snesitelnější.
3. Jeho soustřeďěnost se zlepšila. Dokonce i ochota k některým nepopulárním činnnostem - umývání rukou před jídlem, čištění zubů..
4. Větší chuť mluvit s okolím.

Mladšímu Robinkovi jsem podkládala nožičky. 1-2x denně na 25min. Program regenerace. (Zároveň docházel na vojt. metodu a botulotox.)

Pohyblivost především pravé končetiny se viditelně zlepšila koordinace a držení stability se jeví snazší.

Chlapci si na léčení na "polštářku" zvykli a perou se kdo bude první. Když vidím jaké výsledky může mít dlouhá, pravidelná léčba, byla bych moc ráda, kdybychom mohli pokračovat.
Se srdečným pozdravem Miloslava Goldschmidtová.


foto

foto

foto

foto

foto


Výsledek žádosti

Předání proběhlo dne: 1. 12. 2009 u Goldsmithových.

foto 01

foto 02 foto 03

foto 04

foto 05

foto 06 foto 07


Poděkování sponzorovi:

Poděkování patří sponzorovi - firmě IMPS a.s., přístroj Medico zakoupila generální ředitelka Ing. Ludmila Sklenářová.

Mladší ze synů (Robinek Goldsmith) nakreslil pro firmu dva obrázky (viz. dole). Dalším dárečkem byl pak košík plný drobností a výtvorů dětí, který osobně předají paní ředitelce na benefičním představení dne 13.12. v Divadle Bolka Polívky.

foto 08 foto 09


Video:

Zkušenosti rodiny z domácího využití magnetoterapieVyjádření z natočeného videa:

...tím že začali chodit do mateřské školy na Kociánce, kde právě používají magnetoterapeutické přístroje Renaissance. Na Kociánce jsem vlastně poprvé uviděla tento magnetoterapeutický přístroj. Ondra na léčbu velice dobře reaguje. Je to veliký úspěch, protože ty ostatní druhy rehabilitací, které jsme zkoušeli, ty zvládal špatně. Byl hodně hyperaktivní, má ADHD – ale na tohle reagoval velmi dobře. Byl schopný dokonce už od začátku těch deset minut na tom přístroji vydržet. Pro velký úspěch jsme si přístroj zapůjčili domů na dobu tří měsíců a zjistili jsme, že skutečně ten přístroj dětem pomáhá. Jsou klidnější, Ondrášek začal být soustředěnější. Jak rostl a vyvíjel se, tak jsme přístroj začali používat nejprve na určitou část těla, později na celé tělo, pak jsme se soustředili hlavně na hlavičku – aby se trošku zmírnila ta hyperaktivita. Je procefalik , k základním příznakům patří, že má zvýšenou nepozornost a nemožnost ho odnaučit ho nočnímu pomočování. Přibližně teprve až v šesti letech senám to povedlo, takže je Ondra schopný se sám jít v noci i vyčurat. Datuje se to od doby, kdy jsme magnetoterapeutický přístroj začali používat. Takže asi po dvou až třech měsících – došlo k velkému zlepšení a Ondra se dokonce přestal pomočovat.

Můj druhý syn Robert se narodil v tom devětadvacátém týdnu (v sedmém měsíci) těhotenství, vážil kilo a půl a i on má dětskou mozkovou obrnu. Má zasažené dvě dolní končetiny, přičemž ta pravá je v horším stavu. Začali jsme chodit na botoloxinové injekce a používali magnetoterapeutický přístroj Renesance. Špatně hodil, nožku tahal za sebou a zase po používání magnetoterapeutického přístroje nastalo zlepšení. Nožka začala kopírovat t chůzi a teď už kulhá v podstatě jen tehdy, když je unavený, jinak to téměř není ani vidět, že má tělesnou vadu. Takže tomu jsem velmi ráda.

Zlepšení přikládám tomu, že vlastně používáme magnetoterapeutické přístroje Renaissance...- zpět na výběr vyřízených žádostí -


Magnetoterapeutické přístroje Renaissance používají: